fbpx

תעשיית ההיי טק – הווה ועתיד

ניווט מהיר

עולם ההיי טק מהווה חלק בלתי נפרד והמחיים ואי אפשר להתעלם ממנו. בין אם עובדים בו, בין אם רק מכירים אותו ובין אם עושים שימוש בפיתוחים וההמצאות שלו, תמיד יש איזושהי נגיעה בעולם זה. ישראל נחשבת למדינה מובילה ומתקדמת בכל מה שקשור לתעשיית ההיי טק ולא בכדי, שכן יש בה לא מעט חברות שעושות חיל לא רק כאן בישראל אלא גם בזירה הבין לאומית. כיום ידוע שעולמות ההיי טק והסטארט אפ הולכים ביחד יד ביד ושילוב עם מוחות מבריקים, כמו של אלה שמשתחררים מהצבא עם ידע וניסיון במערכות טכנולוגיות מורכבות – נותן לישראל יתרון עצום בידע, הובלה של תהליכים וכמובן התבצרותה בחוד החנית של הטכנולוגיה המובילה. אי אפשר שלא לשאול – לאן הולכת התעשייה הזאת ומה צופן לה העתיד?

 

המקום של תעשיית ההיי טק בישראל כיום

כאמור, יש לא מעט חברות היי טק בישראל. חלקן מבוססות כאן על כל המחלקות שלהן וחלקן מציעות פורמט אחר, שבו המשרדים נמצאים בישראל ומחסנים או מפעלי ייצור ופיתוח ממוקמים במדינות אחרות. גם ההיפך יכול לבוא בחשבון – בישראל יכולה לקום שלוחה של חברת היי טק מובילה ממדינה אחרת וכך להוות סניף מכובד של המזרח התיכון או אפילו אסיה כולה. מומחי היי טק כמו נתנאל דוידי למשל, סבורים שהמצב כיום עדיין רחוק ממיצוי, כלומר לישראל יש עוד הרבה לאן להתפתח בתחום ההיי טק ושעדיין לא נאמרה המילה האחרונה בתחום זה. מכיוון שהטכנולוגיה היומיומית הולכת ומתפתח כל הזמן ללא הרף, הרי שגם חברות ההיי טק דינן להמשיך ולהתפתח ועם הזמן לספק עוד ועוד רעיונות ופתרונות לצרכים או אתגרים שהעובדים שלהן נחשפים אליהם.

 

מה מזמן העתיד לחברות ההיי טק השונות?

אין ספק שמדובר בשאלה מסקרנת ביותר שמעסיקה לא מעט מומחים ובעלי עניין בעולם ההיי טק. מה שאפשר לומר בצורה די בטוחה הוא שתעשיית היי טק תמשיך לצעוד קדימה ותמיד יהיו עוד רעיונות או שדרוגים גם למוצרים או אפליקציות שכבר קיימים ונמצאים בשימוש נרחב. בזכות רשת האינטרנט יש הרבה תכונה סביב עולמות העסקים ולכן אפשר גם לקוות וגם להיות בטוחים שעם הזמן יהיו עוד ועוד שירותים נוספים שאפשר יהיה לצפות להם ומי שיציע אותם אלה חברות ההיי טק המובילות, המוכרות ואלה שאפשר לסמוך עליהן שהטכנולוגיה אצלן תמיד תהיה המובילה. אם תחילתה של תעשיית ההיי טק היה בשיפור תהליכים והפיכתם לידידותיים ומותאמים למציאות העכשווית – הרי שעם הזמן פעולות אלה ימשיכו להעסיק את החברות ואפשר יהיה לשפר עוד ועוד את אותם התהליכים ולהתאים אותם מחדש למציאות הדינמית שמשתנה ללא הרף.

למי כדאי להשתלב בתעשיית ההיי טק המרתקת?

עבודה באחת מחברות ההיי טק בישראל נראית כחלום אמיתי. האווירה הבינלאומית, העבודה עם יזמי אינטרנט מנוסים, האפשרות לשלב בין העבודה לבין הבית והמשפחה, מתכונת היברידית שמתאפשרת בחלק מהמקומות וכמובן הנגיעה בתהליכים מתקדמים שאפשר להשפיע עליהם ולהרגיש שבאמת מבוצע כאן משהו מיוחד ומשמעותי. ברוב החברות יש את מי שמרכז את הפניות של מועמדים לגיוס ותמיד אפשר וכדאי לבחון לעומק את אתר האינטרנט של החברה ולגלות האם משרה זו או אחרת מתפנה ונדרש לחפש עובד על מנת לאייש אותה. ברוב המקרים נדרש ניסיון עבור מרבית התפקידים אבל כמובן שלאף אחד אין מה להפסיד ותמיד כדאי לנסות לפנות ולבחון האם כישורים אישיים יוצאי דופן יכולים לסייע בהשגת דריסת הרגל ההתחלתית בעולם המרתק.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
פופולרי באתר